вул. Пушкіна, 83, Полтава, 36000, Україна
тел.: (0532) 51-77-02, факс: (0532) 51-75-52
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
23.10.2017
Жовтень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23
242526272829
3031
дата з:
по:Головна » Новини » Усі новини

Керівник поліції Полтавщини Андрій Замахін виступив перед депутатами та громадою на сесії обласної ради (ФОТО, ВІДЕО)
12.10.2017 | 15:23

Під час чергової ХVІІІ сесії обласної ради сьомого скликання керівник поліції Полтавської області Андрій Замахін прозвітував перед депутатами та громадськістю у сесійному залі про результати роботи Головного управління Національної поліції в Полтавській області та відповів на їх запитання.

обл1

У 2016 році зареєстровано більше 22 тисяч кримінальних правопорушень, по яким відкриті кримінальні провадження, з них тяжких та особливо тяжких майже 8 тисяч.

Встановлено особи за 7 тисячами кримінальних проваджень. Оголошено підозру майже 5 тисячам осіб, в тому числі за тяжкі та особливо тяжкі злочини – 2 тисячам.

Непроста ситуація в державі наклала свій негативний відбиток на стан криміногенної ситуації і на території нашої області.

обл2

Так, протягом 2016 року працівниками поліції розкрито 46 із 51 умисних вбивств. Відсоток розкриття по області умисних вбивств складав 90,2%, по державі цей показник становив лише 82,5%. Як приклад працівниками поліції затримано особу, яка в квітні 2016 року вчинила жорстоке вбивство та з метою приховування злочину розчленувала труп потерпілого, рештки якого були знайдені в річці неподалік м. Полтава.

Із 90-та зареєстрованих у 2016 році кримінальних проваджень за фактами нанесення тяжких тілесних ушкоджень, особи встановлені по 77 злочинам. Відсоток розкриття даного виду злочинів становить 85,6% по Україні 84,2%.

ОБЛ3

Одним із жахливих злочинів проти особи є зґвалтування, яких на протязі минулого року скоєно 6 всі розкрито (відсоток розкриття - 100% по Україні 73,2%). Значну допомогу в розкритті даних злочинів правоохоронцям надає громадськість.

 Значна частка кримінальних правопорушень припадає на злочини корисливо-майнової спрямованості.

Так, за результатами роботи у 2016 році працівниками поліції встановлені особи за 93-ма розбійними нападами, 258 фактами пограбувань, розкрито 159 незаконних заволодінь автотранспортом, 433 факти шахрайств та майже 4 тисячі крадіжок, з яких 301 квартирна крадіжка.

Проведено ряд затримань, задокументовано злочинну діяльність п’яти озброєних злочинних угрупувань, учасників яких затримано.

Працівниками поліції затримано учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, утвореної на етнічній основі, у складі 4-х осіб ромської національності, котрі протягом 2016 року на території Полтавської, Київської та Дніпропетровської областей вчинили 8 розбійних нападів, поєднаних з проникненням до житла громадян.

18.08.2016 в центрі м. Полтава на «гарячому» під час вимагання у потерпілого грошових коштів у сумі 10 000 доларів США, була затримана злочинна група у кількості 5 осіб з ознаками організованості, у складі кримінальних авторитетів та так званого «смотрящего». Всім фігурантам було повідомлено про підозру та обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також, в ході проведення оперативно – розшукових заходів працівниками ГУНП в Полтавській області та працівниками Управління внутрішньої безпеки в Полтавській області задокументовано діяльність організованої злочинної групи з корупційними зв’язками в правоохоронних органах, котра на протязі тривалого часу займалася незаконними заволодіннями транспортних засобів вітчизняного виробництва та мототранспорту з гаражів та вулиць на території Полтавської області.

Одним із поширених видів злочинів, що скоюються на території нашої області є кримінальні правопорушення в сфері паливно-енергетичного комплексу зокрема крадіжки газоконденсату.

З метою профілактики та розкриття вказаних кримінальних правопорушень працівниками поліції проводяться постійні відпрацювання та рейди.

Як результат маємо затримання на території Лохвицького району громадянина, який за попередньою змовою з двома іншими особами намагалися вчинити крадіжку за допомогою автомобіля «Камаз» в кузові якого було вмонтовано приховану ємкість заповнену близько 15 м3 газовим конденсатом.

Так мобільною групою працівників поліції в Котелевському районі, був виявлений автомобіль МАН з цистерною. В цей же час при обстеженні ділянки газоконденсатопроводу, що знаходиться поблизу місця виявлення автомобіля, було виявлено свіжу врізку у вказаний газоконденсатопровід та затримано групу осіб, в одного з яких при собі було знаряддя для вчинення врізки.

Працівниками поліції вживаються відповідні заходи реагування на злочинні прояви, як на упередження так і на розкриття таких кримінальних правопорушень.

Робота в даному напрямку триває та перебуває на постійному контролі керівництва Головного управління Національної поліції області.

З урахуванням продовження військових дій на Сході України гостро постає питання протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів.

За звітній період до ЄРДР внесено 186 таких фактів, за якими 147 особам повідомлено про підозру. До суду направлено 153 кримінальних провадження.

З незаконного обігу вилучено 135 одиниць вогнепальної зброї, з яких 88 – нарізної, 70 гранат, більш ніж 11 тисяч набоїв різного калібру та майже 9-ть кілограм вибухових речовин.

Одним із пріоритетних напрямків нашої діяльності є протидія наркозлочинності.

За 12 місяців 2016 року виявлено та задокументовано 775 наркозлочинів, з яких 47 за фактами збуту наркотичних засобів.

Оголошено про підозру 631 особі та направлено до суду 775 кримінальних проваджень в тому числі з обвинувальним актом 337 проваджень.

Із незаконного обігу вилучено 164 кг різних наркотичних засобів.

Як приклад - 13.09.2016 була затримана злочинна група у складі 4-х осіб, яка займалася виготовленням, перевезенням, вживанням та збутом психотропної речовини «Амфетамін» на території Полтавської та Дніпропетровської областей.

В своїй повсякденній діяльності поліція Полтавщини вживає ряд заходів щодо запобігання і протидії корупції, відшкодування завданих злочинними діяннями збитків, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів громадян, юридичних осіб та інтересів держави.

Ми розуміємо, що боротьба з корупцією є одним з головних завдань та критерієм оцінки ефективності роботи правоохоронних органів області.

Тому нами налагоджено тісну взаємодію з органами прокуратури, судами та іншими правоохоронними органами області щодо боротьби з корупційними проявами та оперативного вирішення проблемних питань.

Так, протягом 2016 року за матеріалами працівників ГУНП в Полтавській області відкрито 281 кримінальне провадження у сфері службової діяльності, з яких оголошено про підозру 123 особам, що становить 40,2% по області (36,5% по Україні). Направлено до суду з обвинувальним актом 48 кримінальних проваджень.

Окрім цього, упродовж 2016 року було зареєстровано 128 кримінальних проваджень у сфері господарської діяльності з яких було оголошено про підозру 25 особам, що становить 16,4% по області

(по Україні 24,2 %). Направлено до суду з обвинувальним актом 27 кримінальних проваджень.

Також, зареєстровано 35 кримінальних проваджень пов’язаних з корупцією всі направлено до суду.

Встановлено, що злочинними діяннями завдано матеріальної шкоди на суму 5 млн. 82 тис. гривень, з яких вже відшкодовано 567 тис. гривень.

Як приклад до відповідальності притягувались такі категорії державних службовців: голова Глобинської райдержадміністрації (державний службовець категорії А), начальник відділу освіти, молоді та спорту Великобагачанської райдержадміністрації (державний службовець 6 категорії), директор Полтавського Академічного театру ім. М.В. Гоголя, директор ПОКП “Полтава-Фарм”, голова ДВК №530697, директор

КП “Полтава-Сервіс”, голова Якимівської сільської ради (посадова особа органу місцевого самоврядування 4 категорії), голова Кременчуцької МСЕК №1, головний бухгалтер КП “ІЦ Миргородщина” та інші.

Упродовж 12 місяців 2016 року було зареєстровано 29 кримінальних проваджень за фактом хабарництва з яких було оголошено про підозру 24 особам. Направлено до суду з обвинувальним актом 15 кримінальних проваджень. Загальна сума отриманих хабарів становить 811 тисяч гривень, найбільша сума неправомірної вигоди становить 23 тисячі доларів США (500 тисяч гривень). Середня сума неправомірної вигоди отриманої 1 особою – 54 тисяч гривень.

На виконання вимог антикорупційного законодавства упродовж 2016 року працівниками поліції складено та направлено до суду 55 адміністративних протоколів.

До відповідальності притягнуто: начальника управління державної пенітенціарної служби в Полтавській області, голову ДВК № 530146, директора Полтавського комунального автотранспортного господарства

№ 1628, директора комунального підприємства “Полтава - Сервіс”, 5 депутатів сільських-селищних рад, 6 посадових осіб місцевого самоврядування та інші (1 державний службовець 5 категорії; посадові особи місцевого самоврядування: 3 категорії – 2; 4 категорії – 2; 5 категорії – 4; 7 категорії – 1).

У судах розглянуто 47 адміністративних протоколів та прийнято рішення про стягнення штрафів на загальну суму 26 тис. 386 грн.

Хочу запевнити присутніх, що поліцією Полтавщини вживаються всі можливі заходи щодо належного виконання покладених на нас завдань з запобігання і протидії корупції.

На території області минулого року відбулося понад 4 тисячі масових заходів, в яких взяло участь близько

2 мільйонів громадян. Для забезпечення охорони публічного порядку залучалося понад 18 тисяч працівників поліції. Завдяки вжитим заходам грубих порушень громадського порядку не допущено.

На території міста та області збільшено кількість патрулів по охороні публічного порядку та безпеки громадян. До несення служби залучено максимальну кількість особового складу.

Досить велике навантаження зараз лягає на службу дільничних інспекторів поліції. Збільшення кількості населення (в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб, раніше судимих осіб), відсутність постійного місця роботи все більше спонукає громадян до скоєння протиправних діянь, перш за все майнової спрямованості.

Дільничними інспекторами області особисто розкрито практично кожне третє кримінальне правопорушення.

У ході проведення профілактичної роботи у 2016 році дільничними інспекторами поліції області виявлено та припинено 20 тисяч адміністративних правопорушень.

За ініціативи поліції адміністративний нагляд встановлено 300 небезпечним особам, які взяті на контроль. Під час перевірок дотримання останніми встановлених судом обмежень виявлено майже 2 тисячі адміністративних та 27 кримінальних правопорушень.

Вживаються заходи з охорони водних живих ресурсів нашої області.

Так, у 2016 році спільними зусиллями працівників поліції, рибоохорони, громадськості проведено близько 2 тисяч рейдів по відпрацюванню річок, водойм та водосховищ, продовольчих ринків.

Як результат виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 365 осіб, що займалися незаконним виловом, перевезенням та торгівлею риби.

Працівниками поліції на протязі 2016 року виявлено 103 випадки браконьєрства, (відомості про що внесено до ЄРДР за ознаками ст. 249 КК України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим добувним промислом»). Вилучено понад 4 тисячі кілограмів незаконно виловленої риби, 63 човни та 590 заборонених знарядь вилову (сітки, «Пауки», «раколовки» та 1 електропристрій (електровудка).

Питання протидії браконьєрству та незаконному вилову риби тримаються на постійному контролі у керівництва ГУНП в Полтавській області.

Лише завдяки злагодженим спільним діям нам вдається тримати криміногенну ситуацію в області під контролем, розкривати злочини та забезпечувати особисту безпеку громадян.

 

За матеріалами Управління організаційно-аналітичного забезпечення поліції Полтавщини

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку