вул. Пушкіна, 83, Полтава, 36000, Україна
тел.: (0532) 51-77-02, факс: (0532) 51-75-52
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
14.12.2017
Грудень   2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
111213
14
151617
18192021222324
25262728293031
дата з:
по:Головна » Новини » Усі новини

Як зменшити рівень сімейного насильства та підвищити правову обізнаність полтавців, вирішували фахівці під час "круглого столу" (ФОТО)
05.12.2017 | 17:20

«Круглий стіл», що відбувся 05 грудня за ініціативи Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, був приурочений Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства».

DSC_0174.jpg

За круглим столом зустрілися начальник дільчих офіцерів Головного управління поліції Полтавщини Жанна Ахіджанян, уповноважена з питань дотримання прав людини в діяльності поліції Наталія Мельничук, представники управління патрульної поліції міста, Полтавського обласного та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міських та районних Управлінь соціального захисту населення, охорони здоров’я та освіти.

Питання сімейного насильства, яке включає не тільки фізичний, але й морально-психологічний вплив на жертву, нажаль, не втрачає свою актуальність. Масштаби цього негативного явища у цифрах озвучили очільниця дільничних області Жанна Ахіджанян та інспектор патрульної поліції Марина Зінюха.

DSC_0170.jpg

Так, зокрема Жанна Суренівна наголосила, що за вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисних приписів, вручених поліцією, або за ігнорування корекційної програми складено понад 2700 адміністративних матеріалів (ст. 173-2 Кодексу України про адмінправопорушення). Щодо 1855 осіб винесено офіційні попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї. На профілактичному обліку поліції, на рівні області, перебуває понад 1800 «сімейних насильників».

За інформацією Марини Зінюхи у м. Полтава працівникам патрульної поліції доводилося виїжджати на 2979 викликів, пов’язаних із сімейними сварками. Однак кількість складених протоколів значно менша – таких 138. Розбіжність між цифрами поліцейська пояснює відмовою заявників доводити «справу» до логічного завершення з різних причин.

DSC_0185.jpg

Учасники говорили про реалізацію низки заходів, що мають покращити якість обміну інформацією між службами, які займаються питанням соціального і юридичного захисту жертв насильства, а також про покращання механізму реагування на такі факти, залежно від конкретної ситуації.

DSC_0227.jpg

DSC_0197.jpg

Окремо зупинилися на програмах психологічної корекції та закладах соціально-правової допомоги жертвам насильства.

Як зазначила заступник виконавчого директора благодійної організації «Світло надії» Надія Тимощенко, на даний час у Полтаві функціонує Кризовий центр, який може прийняти 35 осіб з кількома дітьми. Корекційна програма для клієнтів Центру розрахована на 3 місяці та передбачає, окрім проживання, офіційне працевлаштування та соціальну адаптацію. Термін проживання у закладі – 6 місяців, однак у виняткових випадках ці строки можуть корегуватися.

DSC_0190.jpg

У найближчих планах організації – спільно з патрульною поліцією, дільничними інспекторами та за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому – розробити інформаційну продукцію, яка буде містити адреси і контактні телефони закладів первинної медичної, соціальної і правової допомоги, яка стане у нагоді людям, які потерпають від насильства, але побоюються чи соромляться повідомляти про це відкрито.

Начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради Олена Ромас, якій належить ініціатива міжвідомчої зустрічі, зауважила доцільності обговорення проблемних питань шляхом живої дискусії.

DSC_0230.jpg

DSC_0229.jpg

Олена Миколаївна переконана, що саме у такому форматі можна отримати повну інформацію, підкріплену реальними фактами і цифрами, обмінятися досвідом та надбаннями, а головне – розробити дієвий механізм співпраці у цьому «делікатному» напрямі.

Відділ комунікації поліції Полтавщини

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку