Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Євген Рогачов: …Спалюєш сухе листя або стерню під час війни – шкодиш не тільки екології, шкодиш своїй країні!
Опубліковано 24 березня 2022 року о 17:08

Від початку нового етапу війни поліцейські задокументували більше двох десятків фактів випалювання рослинності в населених пунктах області. Йдеться переважно про спалення листя та залишків рослинності на присадибних ділянках або землях сільгосппризначення.

Як повідомив начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов, лише з початку березня 2022 року, поліцейські склали 22 протоколи. І це лише статистика поліції, без даних спеціальних суб’єктів, які контролюють стан дотримання законодавства у сфері охорони природи.

Кількість задокументованих правоохоронцями фактів самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності викликає занепокоєння, не тільки через можливі шкідливі наслідки для екології та здоров’я людей, але й через потенційні загрози, що в умовах війни можуть бути завуальовані під пожежі та приховані за димовою завісою!

Євген Рогачов наголосив: «В умовах широкомасштабної російської агресії вогонь та задимлення не тільки відвертають увагу органів правопорядку та рятувальників від виконання інших важливих функцій, пов’язаних з наданням допомоги громадянам та захистом Батьківщини. Такі факти екстрені служби можуть сприймати як фактор реальної загрози для населення, об’єктів і територій.. Відтак, кожен патріот своєї країни повинен розуміти: спалюєш сухе листя або стерню під час війни – шкодиш не тільки екології, шкодиш своїй країні! І за це доведеться відповідати за Законами воєнного часу»!
Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6 120 гривень штрафу; для посадових осіб – від 15 300 до 17 тисяч гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 85 тисяч до 153 тисяч гривень штрафу або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, Кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.

Також слід пам’ятати, що розведений вогонь та створене ним задимлення можуть розцінюватися як допомога ворогові. А це вже інший рівень відповідальності – за Законами воєнного часу!

Відділ комунікації поліції Полтавщини

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux