Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Ігор Клименко: У Нацполіції стартував проєкт «Поліцейський – учасник освітнього процесу»
Опубліковано 31 травня 2021 року о 10:15

Пілотний проєкт впроваджується на Київщині і спрямований на те, аби  дитинство було безпечним. Його ідея полягає в безпосередній участі поліцейського у шкільному житті для профілактики  булінгу, агресії та конфліктів між школярами, а також попередження злочинів, скоєних дітьми і відносно дітей.  Офіцери поліції, які пройшли навчання, мають повноваження викладання у школі.

28 травня, в м. Біла Церква, що на Київщині, приступили до роботи перші 30 поліцейських, які працюватимуть у рамках проєкту. Напередодні правоохоронці пройшли навчання за освітньою програмою «Поліцейський – учасник освітнього процесу» та  отримали відповідні сертифікати.  Поліцейські добре знають основи вікової психології та вміють налагоджувати зв’язки з підлітками.

 «Поліцейський – учасник освітнього процесу» – це спільний проєкт Національної поліції України, Міністерства освіти і науки та органів державної влади.

Наразі в Україні діють 15 тисяч шкіл і близько 230  професійно-технічних  училищ, в яких навчаються понад 4 мільйони учнів.  

За словами Ігоря Клименка, в Національні поліції працюють  1200 інспекторів ювенальної превенції і 180 шкільних офіцерів поліції, що вкрай мало для такої кількості навчальних закладів.

«Кожен із нас має розуміти: поняття «поліцейський – учасник освітнього процесу» - це не охоронець в школі. Це спеціаліст, який глибоко розуміє суть проблеми, це спеціаліст, який спілкується з викладацьким складом, керівництвом шкіл і учнями. І тому ми звернулися з пропозицією до губернаторів і  керівників об'єднаних територіальних громад, до начальників управлінь освіти, соціального захисту й піклування об‘єднати зусилля.  Спільно ми можемо зрозуміти суть проблеми і знайти шляхи її вирішення», - наголосив Ігор Клименко.

Проєкт розпочався із загальноосвітніх шкіл Київської області, а згодом буде впроваджуватися в інших областях.

«Ми вибрали 30 шкіл для того, щоб зрозуміти і напрацювати модель подальшої роботи і нашої взаємодії з викладацьким колективом, з керівництвом закладів середньої освіти і - найголовніше - з дітьми. Згодом цей проект ми маємо продовжити у всіх регіонах  держави. Сподіваюся, разом ми зможемо зробити  дитинство в нашій країні безпечнішим», - зазначив глава відомства.

Ігор Клименко також повідомив, що у нинішньому році  відносно дітей скоєно 1200 злочинів і 450 правопорушень скоїли  діти.

«Зважаючи на це, особливу увагу ми приділяємо і приділятимемо темі захисту дітей і роз’яснювальній роботі з ними, аби вони не вчиняли правопорушень і не робили необдуманих вчинків, як-от самогубства та самоушкодження. Це теж одне із завдань проєкту».

Управління комунікації
Національної поліції України

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux