Тренінги для поліцейських, залучених до реагування на факти домашнього насильства, організовані Департаментом превентивної діяльності Національної поліції України в межах проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Проєкт реалізується в Україні завдяки підтримці урядів Великої Британії та Канади в контексті програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленого насильства.
Програма навчальних курсів, що цими днями відбулися у Полтаві та Кременчуці, передбачає комплексну спеціалізовану підготовку фахівців, що відповідає вимогам муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Зі слухачами працювали досвідчені тренери: Сергій Альошкін, начальник управління Департаменту превентивної діяльності Нацполу, та Олена Ковальова, завідувачка кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Одеського Національного університету внутрішніх справ.
Значну увагу приділили питанням правозастосування та механізмам налагодження взаємодії між суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству на місцевому рівні. Зокрема, забезпеченню комунікації зі спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб, (притулками, денними або кризовими центрами, фахівцями соціально-психологічної допомоги). А також акцентували на необхідності організації та проведення серед мешканців громад інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії насильству, роз’яснення його форм, проявів і наслідків.
Нагадаємо, на Полтавщині відбулися робочі зустрічі представників поліції, місцевої влади та самоврядування, а також громадськості з приводу планування комплексних заходів в межах акції «16 днів проти насильства».
Відділ комунікації поліції Полтавщини