Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

МВС Незламні: У Києві відбулися масштабні змагання з плавання серед ветеранів

Опубліковано 25 травня 2026 року о 18:04

У церемонії відкриття спортивного заходу взяли участь Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, заступник Міністра Леонід Тимченко, представники системи МВС та близько 150 спортсменів – ветеранів НПУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, а також захисники з інших підрозділів Сил безпеки та оборони України.

Проєкт «МВС Незламні» започаткований у жовтні 2024 року за ініціативи Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка та реалізується Департаментом соціального захисту МВС. Усі тренування та змагання в рамках проєкту організовані з метою розвитку спортивної реабілітації, підтримки фізичного і психологічного відновлення ветеранів війни, популяризації плавання та посилення взаємодії між представниками системи МВС.

На початку заходу присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання:

«Ми маємо пам'ятати тих, кого немає сьогодні серед нас в цьому строю, хто віддав своє життя за нашу Батьківщину», - звернувся до учасників, організаторів та партнерів Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Глава МВС наголосив, що відомство працює в інтересах кожного поліцейського, гвардійця, прикордонника та рятувальника, хто, ризикуючи своїм здоров’ям та життям, захищає українську державу та громадян.

На змаганнях були присутні близько 150 ветеранів. Вони пройшли через біль, втрати, важкі випробування, але не втратили головного - сили духу та мужності. Саме вони нині показують всьому світові справжню незламність.

Проєкт «МВС Незламні» вже охопив більшу частину регіонів України - 21 місто. Наразі було проведено понад 2000 тренувань, в яких взяли участь більше 1400 учасників. Відомство продовжує працювати, щоби масштабувати цей проєкт і максимально охопити ветеранську спільноту системи МВС та Сил безпеки та оборони.

«Для нас важливо, щоби кожен воїн після поранення повернувся до активного життя і своїм прикладом показав, як треба долати важкі випробування. Хочу подякувати кожному та кожній з вас за героїзм, патріотизм, відданість, любов до України та наших людей. Незламний кожен із вас. Незламна система МВС. Незламна наша країна», - заявив Міністр внутрішніх справ.

Під час змагань відбулися індивідуальні та командні програми для жінок і чоловіків. Зокрема, в індивідуальній програмі на дистанцію 50 метрів (вільний стиль) взяли участь 116 спортсменів, на 100 метрів – 25 спортсменів, на 200 метрів – 8 спортсменів. У командній програмі була передбачена естафета за участю 10 команд, до складу яких увійшли 40 учасників. У фіналі змагань було визначено призерів, які отримали нагороди.

Вистояли у війні - перемагають у спорті

Поліцейський батальйону спеціального призначення Олег Булгаков із Запоріжжя з 2014 року брав участь у бойових діях, тричі був важко поранений. Олег визволяв Слов’янськ, брав участь у захисті Маріуполя на Донеччині, воював на Запорізькому напрямку, де отримав останню найважчу травму. Боєць тривалий час проходив лікування та реабілітацію в Україні та за кордоном. Нині Олег регулярно відвідує заняття зі стрільби, про проєкт «МВС Незламні» дізнався від побратимів. З осені минулого року займається плаванням двічі на тиждень:

«Найважче на перших тренуваннях було втриматися на воді. Мій тренер допоміг розвинути цю навичку та навчив впевнено плавати. Ці тренування допомагають мені відновлюватися емоційно та мати хороший сон. Сьогодні я подолав свою першу дистанцію, пишаюся собою та побратимами».

Гвардієць з бригади «Азов» Роман Бойко – один із перших учасників проєкту МВС «Незламні». У змаганнях з плавання бере участь вже вдруге. Хлопець має високу ампутацію обох ніг, тому на перших тренуваннях зовсім не міг триматися на воді. Наразі Роман демонструє дуже хороші результати і готується до Міжнародних запливів на відкритій воді «Oceanman», які відбудуться у червні в Італії:

«Коли я в воді, моя увага зосереджена виключно на плаванні. Мені подобається цей стан, я почуваюся вільним від неприємних спогадів та думок. Навантаження під час тренувань допомогли мені позбавитися зайвої ваги, зараз я маю значно кращу фізичну форму».

Професіонали для незламних

Про підготовку ветеранів розповіли тренери, які працюють в проєкті «МВС Незламні». Заслужений майстер спорту з паралімпійського плавання Максим Крипак з Харкова з дитинства має інвалідність. Він займається плаванням з п’яти років - для нього робота з пораненими є близькою та зрозумілою. Серед тих, кого тренує Максим, є важкопоранені військовослужбовці, які до травми зовсім не вміли плавати - із цією категорією ветеранів працювати найважче:

«Я треную понад 70 ветеранів із підрозділів системи МВС. Найважче в моїй роботі – чути розповіді про те, через що довелося пройти нашим хлопцям. Психологічний стан спортсмена є важливою складовою для досягнення результатів під час тренувань. Саме тому я застосовую індивідуальну програму до кожного військовослужбовця. Серед тих, кого треную - десятеро важкопоранених. До травм вони зовсім не вміли плавати, а зараз показують дуже хороші результати».

Поліцейська, доцент кафедри фізичної підготовки Національної академії внутрішніх справ Наталя Худякова – з родини професійних спортсменів. Жінка з дитинства професійно займалася спортом, брала участь в Олімпійських іграх у Пекіні у 2008 році. Наталя має високі здобутки – вона чемпіонка Європи та чемпіонка світу з плавання серед поліцейських, фіналістка чемпіонату Європи серед професіоналів. Наталя пишається тим, що працює з ветеранами, адже дуже вдячна їм за їхній героїзм та мужність. Наразі вона вже 17 років викладає фізичну підготовку в НАВС та працює тренером у проєкті «МВС Незламні»:

«Є ветерани, яким непросто наважитися піти в басейн. Кожен долає якийсь свій внутрішній виклик. Але всі, хто приходить до нас в проєкт, залишаються тренуватися на постійній основі. Цей вид фізичної та психологічної реабілітації є надзвичайно ефективним для них».

Завідувач сектору соціального захисту та супровіду постраждалих та членів їх сімей ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» Єгор Тимошенко привіз на змагання 13 учасників - всі вони мають важкі поранення та пройшли тривалу реабілітацію.

«Немало військовослужбовців після поранення перебували в стані втрати життєвого сенсу. Нині вони охоче приходять на тренування і реалізовують себе як у фізичних активностях, так і в повсякденному житті. Є ветерани, які після проходження реабілітації повернулися на військову службу, але продовжують відвідувати заняття з плавання. Така можливість у Харкові є щодня».

Ефективні підходи для масштабування проєкту

Заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко у відомстві безпосередньо курує проєкт «МВС Незламні». На початку реалізації його команда проводила комунікації із органами місцевого самоврядування та спортивними закладами й домовлялася про їхню участь в ньому:

«Дуже приємно, що нині партнери самі ініціюють свою участь в проєкті. Це є надзвичайно ефективне міжвідомче співробітництво, а також успішна співпраця із соціально-відповідальним бізнесом. Такі підходи допомагають розвивати цей проєкт в регіонах України та впроваджувати нові підходи в ньому. У найближчих планах відомства - організувати змагання з плавання на відкритих водоймах, а також поїздка команди ветеранів МВС на міжнародні змагання».

Нагадуємо, у березні 2026 року Міністерство внутрішніх справ України підписало меморандум про співпрацю з Благодійниим фондом «Sport Life Ukraine», який передбачає розширення можливостей для фізичної реабілітації ветеранів системи МВС, які проходять лікування після поранень. Масштабні змагання, які пройшли у Києві в рамках проєкту «МВС Незламні», відбулися на одній із локацій фонду у рамках зазначеного співробітництва.


Департамент комунікації МВС



1 з 16
2 з 16
3 з 16
4 з 16
5 з 16
6 з 16
7 з 16
8 з 16
9 з 16
10 з 16
11 з 16
12 з 16
13 з 16
14 з 16
15 з 16
16 з 16

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux