Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Полтавщині правоохоронці попереджають громадян про високу пожежну небезпеку
Опубліковано 16 червня 2023 року о 10:25

Поліцейські спільно з рятувальниками та працівниками громадського формування "Муніципальна варта" провели профілактичний рейд на вулицях міста Горішні Плавні, Кременчуцького району, а також поблизу паркових зон, водойм та інших місць відпочинку місцевих мешканців. Під час спілкування правоохоронці рекомендували громадянам дотримуватися правил пожежної безпеки, а також правил безпеки під час відпочинку поблизу водойм.

 

За даними Полтавського Гідрометцентру, упродовж 15 – 17 червня, на території Полтавської області зберігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки (5 клас).  Правоохоронці рекомендують жителям області не розводити багаття поблизу лісів, торфовищ та на відкритих територіях.

Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, повідомив: 

«Враховуючи існуючі воєнні загрози та високий клас пожежної небезпеки, закликаємо громадян суворо дотримуватися чинного законодавства та не палити суху рослинність і сміття, не розводити багаття та не відвідувати лісові масиви. Лише з початку цього року в населених пунктах області поліцейські Полтавщини виявили понад сотню правопорушень та склали близько 80 адміністративних протоколів за самовільне випалювання рослинності та сміття на присадибних ділянках. Складені на правопорушників адміністративні матеріали направлені на розгляд адміністративним комісіям, за висновками яких будуть прийняті рішення про накладення на порушників штрафних санкцій. Наголошуємо, що в умовах війни пожежі створюють небезпечну ситуацію, яка може сприйматися правоохоронцями як фактор інших загроз для населення, об’єктів і територій. Будьте свідомими громадянами України та не порушуйте Закон!».

Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень; для посадових осіб – від 15300 до 21 420 гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. 

А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.

Шановні мешканці Полтавщини!

Якщо ви бачите пожежу або особу, яка намагається підпалити сухостій, негайно телефонуйте за номером 102 та 101. По можливості, зафіксуйте на фото чи відео особу, яка здійснила підпалювання, та передайте інформацію до правоохоронних органів для подальшого притягнення правопорушників до юридичної відповідальності. 


Відділ комунікації поліції в Полтавській області

(За інформацією Управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, 

ФОТО – Кременчуцьке райуправління поліції)



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux