Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Полтавщині правоохоронці продовжують профілактичну роботу серед дітей та дорослих з безпеки в побуті та під час дозвілля
Опубліковано 23 квітня 2024 року о 16:23

Дільничний офіцер Кременчуцького райвідділу поліції Богдан Романюк спільно з інспектором ДСНС провели рейд в місті Горішні Плавні Кременчуцької громади. Правоохоронці поінформували місцеве населення про посилену відповідальність за випалювання сухої рослинності, нагадали правила пожежної безпеки у побуті та закликали дорослих посилити контроль за дозвіллям малолітніх дітей, особливо поблизу водойм.

Під час зустрічей з громадянами правоохоронці нагадали основні правила пожежної безпеки в побуті, закликати не спалювати суху рослинність на присадибних ділянках, а також звернули особливу увагу дорослих на посиленому контролі за дозвіллям дітей, розповіли про небезпеку під час розваг поблизу проїзної частини дороги та біля водойм. 

Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, зазначив:

«З початку поточного року поліцейські склали 89 протоколів за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нагадуємо, що спалювання сухої рослинності, її залишків та сміття - ЗАБОРОНЕНО. Закликаємо громадян не провокувати пожежі в екосистемах області та утримуватися від спалювання сухостою».

Нагадаємо: За випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень; для посадових осіб – від 15300 до 21 420 гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. 

А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.


Шановні мешканці Полтавщини!

Якщо ви бачите пожежу або особу, яка намагається підпалити сухостій, негайно телефонуйте за номером 102 та 101. По можливості, зафіксуйте на фото чи відео особу, яка здійснила підпалювання, та передайте інформацію до правоохоронних органів для подальшого притягнення правопорушників до юридичної відповідальності.

Відділ комунікації поліції в Полтавській області

(Фото – Управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області)



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux