Психолог Кременчуцького райуправління поліції провела артзаняття «Наша сила – спокій», спрямоване на зменшення тривожності та нормалізацію психоемоційного стану, для дітей правоохоронців, які через війну вимушені були покинути постійне місце проживання. Для досягнення терапевтичних цілей фахівчиня обрала ізотерапію, оригамі та роботу з манкою.
Як пояснюють у відділі психологічного забезпечення обласної поліції, арттерапія (або терапія мистецтвом) якнайкраще підходить для роботи з дітьми, які пережили стрес. Особливо під час війни, коли для опрацювання внутрішніх переживань потрібні найбезпечніші способи!
На арттерапії психолог не розпитує дітей, що з ними відбувається чи що вони відчувають, а створює умови, в яких дитина може самостійно обрати творчий інструмент для самовідновлення.
Очільниця служби психологів Головуправління поліції Полтавщини Олена Демяник пояснила різницю між уроком малювання та арттерапією:
«Якщо на уроці малювання значення має сам малюнок – тобто реалізоване творче завдання. То в арттерапії важливим є власне процес, під час якого дитина може через творчу роботу висловити свої справжні почуття та переживання. І таким чином зняти внутрішню напругу та покращити загальний психоемоційний стан».
Відомчі психологи наголошують, що арттерапія має ще чимало переваг! Зокрема, допомагає долати сором'язливість, нерішучість, корегувати дитячі страхи, сприяє розвитку комунікативних навичок, творчого потенціалу та оригінальності мислення, а також – формуванню позитивної самооцінки та впевненості у собі.
Відділ комунікації поліції Полтавщини
(Фото – відділ психологічного забезпечення обласної поліції)