Оперативник карного розшуку у складі зведеного батальйону Нацполіції «Захід» відповідав за аеророзвідку в місцях проведення бойових дій на сході України. На рахунку розвідгрупи Андрія - понад два десятки знищеної техніки окупантів, чимало живої сили ворога, зруйновані фортифікаційні споруди.
З жовтня 2023 року до кінця лютого 2024-го поліцейський Андрій Півень у складі зведеного батальйону Національної поліції «Захід» відповідав за аеророзвідку в районі проведення бойових дій на межі Донецької та Луганської областей.
«Ми спільно зі 100-ю окремою бригадою тероборони Волині перебували в Серебрянському лісі, розташованому неподалік населеного пункту Діброва Луганської області. Виконували функції з виявлення противника та корегування вогню ЗСУ», – каже офіцер.
Андрій Півень з власного бойового досвіду знає, яку роль відіграють «пташки» на війні. Він розповів наскільки важливо на фронті мати справні «крила», щоб зупинити наступ противника та зберегти свій особовий склад:
«Завдяки дронам ми бачимо те, що відбувається на ворожій території, і корегуємо дії артилерії та наших воїнів-штурмовиків. Без «очей» дуже важко на фронті».
Андрій каже, що це відчуття радості - підтвердження кожної знищеної цілі та усвідомлення того, що з кожним наступним успішним завданням це наближає Перемогу для його країни.
На рахунку його аеророзвідгрупи понад два десятки знищеної техніки ворога зокрема, танки Т-90, МТЛБ тощо.
Поліцейський пригадує як загарбники різко змінили свої плани та почали штурм українських позицій серед білого дня (хоча зазвичай «наступали» вночі). Коли російські танки несподівано виїхали з окупованого міста Кремінна на спостережні пункти ЗСУ в населеному пункті Діброва, ситуацію врятували саме «пташки» поліцейських.
Завдяки інформації, яку передавали правоохоронці, групи на позиціях (а це й артилерія, мінометники, оператори FPV-дронів та штурмовики) вже розуміли як давати відсіч нападникам. А після ліквідації танків поліцейські пілоти з повітря спостерігали за пересуванням особового складу ворога та передавали українським військовим точні координати їх схованок.
Андрій Півень розповідає: «Ми почали корегувати вогонь нашої артилерії та знешкоджувати техніку й особовий склад противника просто в «нуль». Саме завдяки дронам досягали таких результатів».
Команді Андрія вдалося вивести до безпечної ділянки евакуаційну групу 100-ї бригади з пораненими.
«Наша «пташка» супроводжувала евакуаційну групу і прикривала її з неба. Ми в онлайн-форматі корегували дії: куди їхати, завертати, де забирати поранених. Таким чином ми врятували життя пораненим хлопцям».
Дрони не раз допомагали Андрієві мститися ворогові, оберігати побратимів та захищати місцеве населення від окупаційних військ.
Втім, одного разу Андрій разом з напарником потрапив під інтенсивний обстріл, який корегував російський безпілотник. Снаряд розірвався біля поліцейських, які поверталися з бойового завдання.
Попри біль та дезорієнтацію через контузію, правоохоронцям вдалося дібратись до групи прикриття, яка евакуювала їх із зони вогневого враження. Після нетривалого лікування Андрій знову повернувся на бойові позиції.
«Нас на плаву тримали люди, які там були. Те, як вони нам завжди посміхалися… Навіть при тому, що немає вже будинків… немає навіть їх села. І коли ти дивишся в очі тим дітям - віриш, що нам вдасться вигнати ворога з нашої землі! Ми обов’язково повернемо своє», – запевняє поліцейський.
Відділ комунікації поліції
Полтавської області