Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Оголошено конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб
Опубліковано 13 червня 2023 року о 18:04

Відповідно до наказу Координаційного центру з надання правової допомоги (далі – Координаційний центр) від 15 травня 2023 року № 235-аг «Про проведення конкурсу з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги», Координаційний центр повідомляє про проведення з 15 травня по 24 липня 2023 року конкурсу з відбору психологів які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги  (далі – конкурс) з метою їх включення  до Реєстру психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Реєстр). 

Конкурс проводиться на виконання наказу Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 07 лютого 2023 року № 493/5/67/32 «Про запровадження та реалізацію пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги», Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1027-р, з метою захисту прав дитини, забезпечення її найкращих інтересів та недопущення повторної травматизації малолітньої, неповнолітньої особи – учасника кримінального провадження.

Порядок реалізації пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджено наказом Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 07 лютого 2023 року № 493/5/67/32.

Хто може брати участь

Участь у конкурсі можуть брати психологи, які мають вищу освіту за спеціальністю 053 «Психологія» (бакалавр, магістр), подали визначений перелік документів для участі у конкурсі та пройшли навчання відповідно до навчальної програми (у межах базового онлайн-курсу), схваленої Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх (далі – навчання), за посиланням, надісланим Координаційним центром у межах конкурсу.

Територія залучення

Психологи, які пройдуть конкурс, будуть залучатися до кримінальних проваджень у наступних областях:

 • Дніпропетровській;
 • Житомирській;
 • Івано-Франківській;
 • Київській;
 • Львівській;
 • Одеській;
 • Чернігівській;
 • та у місті Київ.

Період, місце та порядок проведення

Конкурсний відбір відбуватиметься в період з 15 травня по 24 липня 2023 року.

Місце проведення конкурсного відбору: 04053, Україна, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 73, офіс 312.

Порядок проведення конкурсу з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджено наказом Мін’юсту від 13.04.2023 № 1326/5 (далі – Порядок проведення конкурсу).

Порядок ведення Координаційним центром з надання правової допомоги Реєстру психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджено наказом Мін’юсту від 13.04.2023 № 1326/5.

Наявність (комплектність) поданих документів перевіряє Координаційний центр. Конкурс проводить комісія з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – комісія).

Як взяти участь у конкурсі (інфографіка)

1. Подати документи для участі у конкурсі

Для участі у конкурсні психологам необхідно:

З 15 травня по 15 червня 2023 року через веб-сторінку https://legalaid.gov.ua/contest-psychologist/ :

 

 • подати заяву про участь у конкурсі за формою, наведеною у додатку 3  до Порядку проведення конкурсу;
 • зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсним відбором;
 • вказати регіон (и) України, в якому психолог бажає бути залученим до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
 • до заяви про участь у конкурсі завантажити наступні документи:
 • заповнене резюме за формою, наведеною у додатку 4 до Порядку проведення конкурсу;
 • підписаний мотиваційний лист щодо мети та бажання брати участь у кримінальних провадженнях за участю малолітніх, неповнолітніх осіб (у довільній формі до однієї сторінки);
 • скановані копії усіх заповнених сторінок паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, спеціальний статус, визначеного Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», чи паспортного документа іноземця;
 • скановану копію диплома про вищу освіту за спеціальністю 053 «Психологія» (магістр, бакалавр).

УВАГА!

Слід звернути увагу на якість та комплектність поданих документів та їх відповідність Порядку проведення конкурсу:

 • на момент взяття участі у конкурсі у психолога має бути дійсний сертифікат кваліфікованого електронного підпису для можливості подати заяву про участь у конкурсному відборі (підписати документ із застосування КЕП можна за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Відеоінструкція підписання документа за допомогою КЕП за посиланням https://ca.diia.gov.ua/digital_signature);
 • заява про участь у конкурсі та мотиваційний лист мають містити підпис особи;
 • застосовувати КЕП обов’язково для підписання усіх документів, які подає психолог (заява про участь у конкурсі, резюме, мотиваційний лист, документ, що посвідчує особу, диплом);
 • психолог у резюме заповнює усі передбачені розділи та графи. Якщо психолог не зазначає про наявність деяких відомостей, доцільно проставити прочерк у відповідній графі;
 • психолог до резюме додає за наявності скановані копії документів, що підтверджують досвід роботи психологом / досвід роботи психологом з дітьми / досвід роботи психологом з дітьми, які мають вади, а також скановані копії документів про підвищення професійного рівня психолога (документи, додані до резюме, мають бути послідовно викладені, а кількість зазначених аркушів у додатків має відповідати фактичній кількості аркушів доданих документів);
 • заповнюючи резюме психологу необхідно звернути увагу на те, що у разі зазначення психологом інформації про наявність досвіду роботи психологом з дітьми, у п. 10  резюме необхідно зазначити загальний досвід роботи психологом з дітьми (вік, статус дитини (потерпілі діти, діти-свідки, діти, які вчинили правопорушення, період роботи з дітьми), а також досвід роботи психологом з дітьми, які мають вади;
 • мотиваційний лист складається у довільній формі до однієї сторінки. Особливих вимог до форми не передбачено.

За достовірність відомостей, що містяться у поданих психологом документів, відповідальність несе психолог.

За фактом подання психологом документів для участі у конкурсі психолог отримає від Координаційного центру повідомлення про прийняття їх на опрацювання (повідомлення формується автоматично).

Після перевірки наявності (комплектності) надісланих документів, психолога буде поінформовано про їх відповідність чи невідповідність встановленим вимогам за зазначеною психологом адресою електронної пошти.

У разі відповідності (комплектності) документів встановленим вимогам, психолог отримає від Координаційного центру повідомлення з відповідним посиланням для проходження навчання.

У разі отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам, психолог може подати документи повторно (до моменту завершення строку подання документів, зазначеного в оголошенні  про проведення конкурсу).

УВАГА!

Подана заява про участь у конкурсі може бути відхилена, якщо не дотримано вимог Порядку проведення конкурсу в частині якості та комплектності поданих документів (їх сканованих копій).

2. Пройти навчання

З 20 по 25 червня 2023 року пройти навчання відповідно до навчальної програми (у межах базового онлайн-курсу), схваленої Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх (далі – навчання) та виконати перевірочні тестові завдання, результат проходження яких формується автоматично.

Посилання на проходження навчання та дані для входу (логін та пароль) будуть надіслані в електронному повідомленні Координаційного центру на адресу електронної пошти психолога, зазначену у заяві про участь у конкурсі.

Доступ до проходження психологами навчання забезпечує Координаційний центр.

З 27 по 30 червня 2023 року відповідна комісія розгляне подані психологами документи, та проведе оцінювання за результатами проходження психологами навчання. Цей етап відбувається без персональної участі психологів.

У разі встановлення комісією факту подання психологом документів, що містять недостовірні відомості, непроходження психологом навчання він за рішенням комісії не допускається до співбесіди.

3. Пройти індивідуальну співбесіду

З 03 по 13 липня 2023 року пройти індивідуальну співбесіду з відповідною комісією, під час якої комісія, з урахуванням змісту мотиваційного листа оцінить психолога за критерієм мотивації до залучення до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб.

Під час проходження співбесіди психолог повинен пред’явити оригінал паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України/спеціальний статус, чи паспортний документ іноземця.

Конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному психологу додатково.

За заявою психолога, який з поважної причини не може (не зміг) взяти участь в співбесіді, комісія своїм рішенням може призначити її проведення в інший день у межах визначеного періоду проведення конкурсу.

УВАГА!

За рішенням комісії співбесіда може проводитися дистанційно в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості. У разі проведення співбесіди дистанційно канал зв’язку, час і дата початку проведення такої співбесіди узгоджуються з психологом будь-яким доступним способом, у тому числі засобами телекомунікаційного зв’язку.

У разі проведення співбесіди дистанційно у режимі відеоконференції, психолог має пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, спеціальний статус відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або паспортний документ іноземця, що дає змогу ідентифікувати особу.

4. Результати конкурсу

Психологи, які пройдуть конкурс, будуть включені до Реєстру психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Реєстр) у Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Чернігівській областях та у місті Київ.

До 02 серпня 2023 року на офіційному вебсайті  Міністерства юстиції України та системи надання безоплатної правової допомоги будуть оприлюднені результати конкурсу. Кожен психолог може перевірити наявність інформації в розділі «Реєстр психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Для додаткових запитань

Контактні дані осіб, які забезпечують зв’язок з психологами:

 • Кравцова Олена Володимирівна, головний юрист відділу з питань консенсуальних підходів врегулювання правових спорів управління впровадження альтернативних способів врегулювання спорів Координаційного центру з надання правової допомоги. Номер телефону: (044) 486 71 06, +380 (67) 504-80-67 Понеділок – четвер: з 09:00 до 18:00, п’ятниця: з 09:00 до 16:45, обідня перерва із 13:00 до 13:45. Адреса електронної пошти: [email protected]
 • Головченко Микола Феліксович, головний юрист відділу забезпечення допомоги в доступі до медіації управління впровадження альтернативних способів врегулювання спорів Координаційного центру з надання правової допомоги. Номер телефону: (048) 740 94 44, +380 (98) 368-53-34 Понеділок – четвер: з 09:00 до 18:00, п’ятниця: з 09:00 до 16:45, обідня перерва із 13:00 до 13:45. Адреса електронної пошти: [email protected]

Довідково. Психолог, якого включено до Реєстру, зможе отримувати доручення від регіонального(их) центру (ів) з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо залучення психолога до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб за відповідним запитом слідчого, дізнавача, прокурора, слідчого судді, суду відповідно до Порядку реалізації пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора 07 лютого 2023 року № 493/5/67/32 (далі – пілотний проєкт).

Оплата послуг психологів за виконання доручення щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб, виданого регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у межах пілотного проєкту, здійснюватиметься за міжнародної технічної допомоги.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux