Відсьогодні в 10 областях України та м. Києві для дітей працюватимуть мобільні класи безпеки. Спільний проєкт Національної поліції України та Державної служби з надзвичайних ситуацій, створений за ініціативи МВС та підтримки ЮНІСЕФ, має на меті донести до дітей у доступній формі правила безпечної поведінки під час війни.
У спеціально обладнаних пересувних класах діти матимуть можливість якісно вивчати мінну, пожежну безпеку, надання домедичної допомоги, правила дорожнього руху, кібербезпеку тощо.
Мобільні класи безпеки створені, аби навіть у найвіддаленіших куточках держави можна було проводити роз’яснювальну роботу з дітьми та застерегти їх від небезпек. Особливої актуальності така ініціатива набула на деокупованих територіях та у прифронтових областях.
Наразі підготовлено 15 таких класів безпеки, які вже сьогодні поїхали у Дніпропетровську, Запорізьку, Сумську, Харківську, Чернігівську, Житомирську, Миколаївську, Одеську, Полтавську та Київську області.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський, звертаючись до поліцейських, які навчатимуть дітей у таких класах, наголосив на важливості цієї роботи з огляду на чутливий емоційний стан дітей під час війни:
«Ці мобільні класи дуже важливі, тому що ми розуміємо, в якому емоційному стані перебувають наші громадяни й наскільки важливо дати дітям розуміння безпеки та тих негативних процесів, які відбуваються під час війни».
За словами Івана Вигівського, поліцейські разом з рятувальниками розповідатимуть дітям не лише про мінно-вибухові предмети, але й правила поводження на воді, на вулиці, вчитимуть їх безпеці в інтернеті, застерігатимуть від булінгу та домашнього насильства.
«Дітям має бути цікаво. Тому у вас дуже відповідальна місія, ви маєте ефективно, чітко і зрозумілою мовою для дітей доносити цю інформацію, щоб у майбутньому вони не стали жертвами цих негативних явищ», - наголосив Голова Національної поліції України.
Управління комунікації
Національної поліції України