В Ромоданівській громаді поліцейський офіцер громади Миргородського райвідділу поліції Павло Лубенець спільно з працівником ДСНС провели профілактичну роботу щодо попередження пожеж та інформування населення про посилену відповідальність за випалювання сухої рослинності.Під час зустрічі правоохоронці нагадали місцевим жителям щодо заборони спалювати суху рослинність на присадибних ділянках, проінструктували щодо дій у разі виникнення або виявлення пожежі та роз’яснили правила поводження з вогнем у побуті. Рятувальники розповіли правила мінної безпеки та нагадали алгоритм дій при виявленні боєприпасів.
Правоохоронці зауважили громадянам про необхідність дотримуватися правил безпеки під час перебування біля відкритих водойм та кожному співрозмовнику вручили тематичні пам’ятки з основними правилами безпеки.
Довідково: за інформацією Головного управління ДСНС України у Полтавській області, за останню добу з 4 на 5 квітня на Полтавщині сталося 16 пожеж на відкритих місцевостях, унаслідок яких вигоріло майже 17 гектарів сухої рослинності. Правоохоронці встановлюють обставини надзвичайних подій та осіб, причетних до їх виникнення.
Поліція Полтавщини закликає громадян суворо дотримуватися заходів пожежної безпеки та пам’ятати, що спалювати сухе листя, траву, сміття та розводити багаття на відкритих місцевостях в умовах війни ЗАБОРОНЕНО. За це передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.
Нагадаємо, відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі.
А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.
Відділ комунікації поліції в Полтавській області
(ФОТО - Миргородський райвідділ поліції)