Поліцейські Полтавщини спільно з працівниками СБУ навчають старшокласників, як запобігти вербуванню ворожими спецслужбами
Профілактичний захід відбувся 23 травня у Науковому ліцеї №3 Полтавської міської ради. Інспекторки служби ювенальної превенції поліції Полтавщини спільно з представниками СБУ говорили із ліцеїстами, як протистояти вербуванню російськими спецслужбами.
Правоохоронці розповіли дітям про зафіксовані найтиповіші випадки, які вже стались на території держави, а також пояснили про ворожі методи вербування за допомогою яких відбувається втягнення неповнолітніх до співпраці із ворогом.
Представники Служби безпеки України розповіли ліцеїстам про кримінальну відповідальність, яка настає за подібну співпрацю та застерегли від таких протиправних дій.


Правоохоронці закликали присутніх не погоджуватись на підозрілі пропозиції незнайомих людей у соцмережах, а про будь-які такі випадки негайно повідомляти батьків або правоохоронців.

Повідомлення можна зробити через спеціальний чат-бот «Спали» ФСБшника» @Spaly_FSB_bot або за номером 102.
Довідково: За злочини проти основ національної безпеки Кримінальний закон передбачає суворе покарання. А саме:
Державна зрада (ст. 111 ККУ) – позбавлення волі на строк до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану (ст. 113 ККУ) – позбавлення волі на строк до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших законних військових формувань (ст. 114-1 ККУ) – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
Несанкціоноване поширення інформації про переміщення чи розташування військових (ст. 114-2 ККУ) – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
Відповідно до ч. 3 ст. 111 Кримінального кодексу України, громадяни, які не виконали злочинного завдання іноземної держави та добровільно повідомили про це органам державної влади, звільняються від кримінальної відповідальності.
Відділ комунікації поліції Полтавщини
(За інформацією Полтавського районного управління поліції)