Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Полтавщини отримала сучасні криміналістичні прилади для лазерного 3D-сканування та виявлення й фіксації прихованих слідів злочинів
Опубліковано 24 квітня 2024 року о 16:59

Відділ криміналістичного забезпечення Слідчого управління поліції Полтавщини отримав від Національної поліції України передове криміналістичне обладнання, надане Посольством США. Новий пакет матеріально-технічної допомоги включає комплект для пошуку, виявлення та візуалізації прихованих слідів рук «RUVIS» та наземний лазерний сканер компанії RIEGL, що дозволяє створювати тривимірну модель простору. Про це повідомив тимчасово виконувач обов’язків начальника поліції Полтавщини Сергій Рекун. 


Він зазначив, що отримане обладнання значно розширить можливості спеціалістів-криміналістів у пошуку невидимих і мало видимих слідів злочинної діяльності. 

Унікальна система тривимірного лазерного сканування, що поєднує інноваційні технології опрацювання даних та обробки форми сигналу, дозволяє створити 3D-модель місця вчинення злочину як у приміщенні, так і на відкритій місцевості.

RUVIS може побачити приховані відбитки пальців та об'єкти біологічного походження навіть при денному світлі та без застосування порошків, реактивів та засобів закріплення слідів. Відбитки пальців рук, які неможливо вилучити з місця події через ризик їх руйнації, поліцейські зможуть фіксувати на фотокамеру, що йде в комплекті зі спеціальним оптичним приладом. Надалі об’єктом експертного дослідження буде не сам слід, а надрукований фотознімок з виявленим відбитком.

Комплект для пошуку, виявлення та візуалізації прихованих слідів рук першими почнуть використовувати спеціалісти-криміналісти поліцейських підрозділів Полтавського району. Сьогодні в Полтавському райуправлінні для них відбувся тренінг за участі начальника відділу криміналістичного забезпечення Василя Ляліна та начальника відділу дактилоскопічних досліджень Полтавського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Ігоря Рудика.

Сергій Рекун підкреслив: «Якщо раніше під час огляду місця події спеціаліст міг розраховувати тільки на власні відчуття (приміром, зір), на які впливають погодні умови та освітлення, то зараз у пошуку слідової інформації йому допомагатимуть цифрові технології. Застосування обладнання дозволить без обробки поверхонь порошками або хімічними реактивами побачити приховані відбитки пальців, а також об’єкти біологічного походження навіть при денному світлі». 

Полковник поліції подякував Нацполіції та міжнародним партнерам за величезний внесок у покращання матеріально-технічної бази криміналістичних підрозділів. Спеціалісти-криміналісти області отримали доступ до ряду інноваційних засобів, включаючи дрони «DJI Mavic 3», прилад для визначення ДНК-профілю людини «ANDY 6С», 5 мобільних криміналістичних лабораторій та дев'ять генераторів різної потужності для проведення слідчих дій у польових умовах.


Відділ комунікації поліції Полтавщини



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux