На Полтавщині триває масштабна інформаційна кампанія з протидії шахрайства, яку ініціювала Національна поліція України. Поліцейські розповідають громадянам про схеми, що використовують зловмисники, та радять – яких правил слід дотримуватися, щоб не стати «жертвою» обману. Правоохоронці роздають жителям населених пунктів інформаційні листівки, а також пропонують переглянути та прослухати короткі відео та аудіопорадники із застереженнями та рекомендаціями.
Особливу увагу поліцейські приділяють роз’яснювальній роботі з громадянами поважного віку. Акцентують людей на тому, що злочинці часто телефонують і повідомляють про потрапляння в біду близької людини, для порятунку якої необхідно терміново перерахувати чи передати кошти. Або представляються службою безпеки банків та повідомляють про «проблеми з банківською карткою». Для начебто «розв'язання проблеми» шахраї виманюють у людей конфіденційну інформацію (номери карток, CVV-коди та інше) і знімають кошти з рахунків громадян.
Шановні громадяни! Поліція радить:
• Ніколи й нікому не повідомляти інформацію про себе та банківські картки та не віддавати свої заощадження.
• Ретельно перевіряйте інформацію, яку повідомляють незнайомці та не кваптеся виконувати їх вказівки.
• У жодному разі не кваптесь та не панікуйте. В першу чергу необхідно припинити розмову та негайно зателефонувати родичу, який начебто потрапив у біду. В разі підозри шахрайства - одразу зверніться до поліції та надайте максимум інформації про подію.
• Якщо у вас просять гроші – негайно припиняйте розмову, бо це 100% шахраї. За жодних обставин не перераховуйте та не віддавайте незнайомцям грошові кошти за начебто «допомогу».
• Якщо вам відомо про підготовку до вчинення чи вчинення правопорушень, або ви маєте інформацію про шахраїв чи стали жертвою шахрайства - терміново зверніться до найближчого підрозділу поліції або зателефонуйте на номер 102.
Нагадаємо: Поліція Полтавщини пропонує громадянам аудіопорадники, які допоможуть вчасно розпізнати найбільш поширені сценарії шахрайств та уникнути обману:
- аудіопорадник «Як уникнути обману в Інтернеті»
- аудіопорадник «Як розпізнати телефонне шахрайство та як його оминути?»
- аудіопорадник «Поради для літніх людей: як шахрайства уникнути»
Відділ комунікації поліції Полтавщини
(фото – Кременчуцьке райуправління поліції, Лубенський райвідділ поліції)