Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Полтавщини радить, як не стати жертвою телефонного шахрайства
Опубліковано 22 травня 2024 року о 12:08

На Полтавщині поліція продовжує фіксувати факти шахрайств відносно жителів регіону. Здебільшого зловмисники видають себе за банківського працівника та ошукують людей під приводом «оцінки послуг банку» або «банк змінює реквізити» чи «з вашою банківською карткою проблема, надайте дані для захисту». Лише упродовж минулої доби жертвами подібних видів шахрайства стали троє мешканців обласного центру. Поліція проводить досудове розслідування та просить громадян бути вкрай обачними при телефонній розмові з незнайомцями.

Зокрема, у Полтаві троє місцевих жителів стали жертвами псевдобанкірів. Попередньо відомо, що невідомі особи, представившись співробітниками банку та під приводом надання банківських послуг, заволоділи у громадян грошима на загальну суму 107 тисяч гривень. За фактами шахрайських дій слідчі поліції Полтавського райуправління розпочали кримінальні провадження за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України. 

Шановні громадяни!

Не дозволяйте шахраям заволодіти вашими заощадженнями! Будьте обачними. Ніколи й нікому не повідомляйте PIN-код та CVV-код ваших банківських карток, а також номери та строки їх дії, паролі від інтернет-банкінгу, кодове слово та іншу конфіденційну і персональну інформацію. Також не відповідайте на СМС-повідомлення, які надіслані нібито від банку, де вас просять надати персональну інформацію. Не переходьте на сумнівні посилання, надіслані в СМС чи месенджерах. Бо зазвичай саме у такий спосіб зловмисники отримують доступ до банківських рахунків, звідки перераховують ваші заощадження на інші підконтрольні їм банківські рахунки. 

У разі отримання подібних дзвінків чи СМС-повідомлень радимо не відповідати, а негайно зателефонувати до банківської установи та повідомити службу безпеки про такі дії.  Якщо все-таки ви стали жертвою онлайн-шахрайства - негайно звертайтеся до поліції будь-яким зручним для вас способом, або зателефонуйте за номером 102.

Нагадаємо, Кіберполіція застерігає від телефонних шахраїв, які видають себе за співробітників банку  

Аудіопорадники поліції Полтавщини можна знайти за посиланнями: «Як уникнути обману в Інтернеті»  

Відділ комунікації поліції в Полтавській області




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux