Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Полтавщини застерігає від шахраїв, які ошукують громадян під приводом «соціальних виплат»
Опубліковано 11 січня 2023 року о 11:41

Під час війни зловмисники постійно спекулюють на темі фінансової допомоги українцям, які постраждали від дій рф. Набули популярності і схеми псевдоволонтерства та фішингові розсилки для отримання даних банківських карток громадян. На жаль, жертвами подібного виду Інтернет-шахрайства стало чимало мешканців Полтавщини. Поліція проводить слідчі дії та закликає громадян не переходити за сумнівними гіперпосиланнями і нікому не повідомляти конфіденційну інформацію.


Слідчим підрозділом поліції Лубенщини розслідується ряд кримінальних проваджень, внесених за частиною 3 статті 190 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України. Як з’ясували слідчі, шахраї створюють сторінки-клони офіційних сторінок, де пропонують громадянам, які постраждали від війни, ввести персональні дані та номери банківських карток для отримання начебто соціальних виплат. 

Приміром, жителька Лубенської громади стала жертвою аферистів у месенджері «Телеграм». Попередньо відомо, що в чаті «Допомога переселенцям» жінка перейшла за посиланням для отримання матеріальної допомоги, вказала свій фінансовий номер телефону та пароль. Після цього з її банківських карток аферистами були зняті кошти в сумі майже 2 тисячі гривень. 

Ще одна місцева мешканка Лубенщини також втратила свої заощадження, перейшовши за посиланням у Телеграм-боті  "Компенсаційна виплата від ООН". Як стало відомо, в Інтернеті жінка натрапила на інформацію про виплату державної допомоги, перейшла за запропонованим посиланням, ввела логін та пароль доступу до свого облікового запису, після чого з її картки зникло майже 10 тисяч гривень. 

Крім цього, на шахраїв у соцмережі «Фейсбук» натрапив ще один житель Лубенського району. Чоловік побачив оголошення про виплату грошової допомоги на соціальному сайті, перейшов за посиланням, після чого з його картки було списано майже 9 тисяч гривень. 

За усіма фактами шахрайських дій поліція Полтавщини розпочала кримінальні провадження за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України. Вживаються заходи щодо встановлення злочинців та притягнення їх до юридичної відповідальності.

Шановні громадяни! 

Щоб не потрапити на «гачок» шахраїв, РЕКОМЕНДУЄМО:

- користуватися інформацією лише з офіційних джерел;

- ні в якому разі не переходити за сумнівними гіперпосиланнями та не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім особам;

- зважайте на те, що офіційні сторінки установ у соціальних мережах мають верифікацію, тобто біля назви наявна синя позначка.

-  отримавши фішинг-посилання, ні в якому разі не переходити за ним і не вводити реквізити та запитувану інформацію про банківську картку; 

-  перевіряйте сайт на фішинг шляхом уточнення протоколу  (Довідково: Надійні сайти захищені протоколом https, а не http. Адресний рядок має містити символ замка, після натискання на який з’являється інформація про підтверджений сертифікат безпеки);

- якщо ж особисту (персональну) інформацію розголошено, звернутись до банку та заблокувати картку.


Якщо ж ви стали жертвою Інтернет-шахрайства, терміново зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте на номер 102. Максимально швидко зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень чи посилання на сайт тощо. 


Урахуйте ці рекомендації, бережіть себе й свої заощадження!

Аудіопорадники поліції Полтавщини можна знайти за посиланнями: «Як уникнути обману в Інтернеті»

Перевіряйте фальшиві вебсайти на сервісі Департаменту кіберполіції Національної поліції України STOP FRAUD або у Чорному переліку сайтів-шахраїв.

Відділ комунікації поліції в Полтавській області

(За інформацією Лубенського райвідділу поліції)



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux