Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Євген Рогачов: Безпекове середовище для дітей під час навчального процесу — дуже важливе питання в умовах воєнного стану
Опубліковано 15 серпня 2022 року о 13:35

Очільник поліції Полтавщини Євген Рогачов вважає безпекову складову навчального процесу питанням номер один в реаліях повномасштабного спротиву російській агресії. На цьому керівник обласної поліції наголосив сьогодні, під час підписання меморандуму про співпрацю з представниками ДСНС, Департаменту освіти обласної військової адміністрації та голови Мачухівської  тергромади в рамках пілотного проєкту «Вихователь безпеки» (або «Спеціаліст із безпеки»).

На думку керівника обласної поліції, адекватною реакцією на виклики сьогодення є створення безпекового середовища у закладах освіти для школярів та вчителів шляхом покращання комунікації та партнерства поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, батьківського та учнівського врядування. Саме таку модель співпраці передбачає пілотний проєкт, про запровадження якого йшлося на робочій зустрічі, що відбулася в Головному управління поліції 15 серпня.

В обговоренні проєкту та етапів його запровадження на території Мачухівської тергромади взяли участь Євген Рогачов, начальник обласної поліції, Володимир Салогуб, начальник Головного управління ДСНС Полтавської області, Ангеліна Кушпіль, заступниця начальника управління Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА, Валерій Білокінь, голова територіальної громади, Максим Ахрамєєв, заступник очільника Головного управління поліції, Роман Ніколаєнко, начальник Управління превентивної діяльності, та Ірина Москаленко, керівниця відділу ювенальної превенції Полтавщини.

Як пояснила очільниця ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко, проєкт «Вихователь безпеки» реалізується за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції у співпраці з Міністерством освіти, Міністерством розвитку громад та територій, освітнім омбудсменом, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та власне громадами.

Його суть полягає у запровадженні в кожній територіальній громаді посади вихователя (або спеціаліста), на якому будуть сконцентровані всі безпекові питання закладу загальної середньої освіти. Вихователь – не поліцейський, а цивільна особа у штаті територіальної громади. Серед його функцій: створення інфраструктури на прилеглій до закладу освіти території, проведення інформаційно-освітніх заходів, безпосередній контакт з батьківським комітетом, з адміністрацією закладу освіти, з територіальними органами поліції, ДСНС та іншими суб’єктами, до повноважень яких належить створення безпекового дитячого середовища.

Євген Рогачов зауважив: «Безпекове середовище наших дітей під час навчального процесу – це дуже важливе питання в умовах воєнного стану, враховуючи вимоги сьогодення та виклики для українського суспільства. Цей проєкт – не тільки один з важелів правового впливу на процес виховання дітей, що передбачає вчасне виявлення та усунення будь-яких ризиків, але й «інструмент» для захисту їх прав і створення безпечних для життя та здоров’я умов. Кожна зі сторін, яка підтримала ініціативу, повинна підійти до її реалізації відповідально, бо це стосується безпеки нашого майбутнього».

Очільник поліції наголосив, що Головне управління поліції області всебічно сприятиме впровадженню пілотного проєкту: від забезпечення супроводження до координації належної взаємодії між спеціалістом безпеки в освітньому середовищі та підрозділом поліції, що обслуговує відповідну територіальну громаду.

Відділ комунікації поліції Полтавщини

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux