На Полтавщині оперативники викрили шахрая, який через чат мобільного додатку продавав уявні ліки

Розкриття злочинів

В Інтернет-шахрайствах підозрюють 23-річного миргородця. Поліція зібрала докази його причетності щонайменше до семи оборудок, жертвами яких стали жителі різних областей України.

За інформацією слідчих Миргородщини шахрай використовував загальновідому чат-спільноту, створену для продажу лікарських препаратів та медичного обладнання.

Зареєструвавшись під вигаданим «ніком», молодик спочатку вивчав запити користувачів на медичні перепрати. Потім надсилав обраним «клієнтам» SMS-повідомлення з власною пропозицією. У листуванні вказував ціну на ліки, нижчу за ринкову.

Досягнувши домовленості з «покупцем», фігурант просив перерахувати на банківський рахунок всю суму. Після надходження оплати «продавець» залишав чат-спільноту, видаливши свій акаунт. Але згодом знову долучався до листування вже під новим ніком, прив’язаним до іншого мобільного номера.

Андрій Тюков, начальник Миргородського райвідділу поліції, повідомив:

«Слідчі повідомили фігуранту про підозру у скоєнні 7 шахрайств (ч. 1 та 2 ст. 190 Кримінального кодексу України). Однак ми впевнені, що епізодів його злочинної діяльності значно більше. На даний час правоохоронці встановлюють реальну кількість потерпілих».

Якщо ви потрапили до схожої ситуації, просимо повідомити до поліції за номером 102.

РАДИМО бути уважними та поміркованими у своїх рішеннях при здійсненні покупок через Інтернет або чати мобільних застосунків.

У жодному разі не передплачуйте товар або послуги, не переконавшись у добросовісності продавця (вимагайте документи, вивчайте його рейтинги у коментарях, історію продажів та інше).

Замовляйте товар з доставкою та сплачуйте вартість замовлення тільки після його огляду.

Будьте вкрай обережними, коли купуєте лікарські засоби та медичне обладнання через онлайн-мережу. Слід пересвідчитися в правдивості інформації та переконатися, що платформа створена на базі справжньої аптеки, що має ліцензію, фахових працівників та стаціонарні склади.

За інформацією Миргородського райвідділу поліції

поліція
новини
шахрайство