На Полтавщині поліція завершила досудове розслідування за фактом «вибивання» коштів у так званий «общак» і поширення злочинного впливу

Розкриття злочинів

Слідчим слідчого управлінням ГУНП в Полтавській області скеровано до суду обвинувальний акт відносно утриманця, який поширював свій злочинний вплив, перебуваючи в Державній установі «Полтавська установа виконання покарань № 23» та його спільника.

Нагадаємо, що йдеться про 34-річного утриманця СІЗО, який має статус так званого «смотрящого». Останній - підсудний у справі про скоєння вбивства на замовлення та вимагання коштів. Користуючись власним авторитетом у кримінальному середовищі, чоловік організував вимагання коштів з інших засуджених для поповнення так званого «общака».

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Нацполіції спільно зі слідчими ГУНП в Полтавській області встановили, що зловмисник надавав вказівки своїм спільникам – іншим утриманцям установи, координував їхні дії та підбурював продовжувати порушувати закон.

Жертвами вимагання переважно ставали новоприбулі утриманці СІЗО. У разі відмови сплачувати кошти до них застосувався психологічний тиск або фізичне насильство.

Відомо, що серед спільників так званого «смотрящого» був і 30-річний «авторитет», який також утримується в установі. Він виконував вказівки щодо дотримання злодійських традицій і продовжував їх поширювати.

На підставі отриманих у ході досудового розслідування доказів так званому «смотрящому» за СІЗО та «авторитетові» слідчі обласного управління поліції за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури повідомили про підозри:
Дії  «смотрящого» кваліфіковані за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України, а його спільника - за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини, особам, причетним до вчинення особливо тяжких злочинів загрожує позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Відділ комунікації ГУНП в Полтавській області

 

поліція
новини