Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Полтавщині поліцейські та рятувальники продовжують виявляти факти самовільного спалення рослинності
Опубліковано 07 квітня 2022 року о 12:51

На території Полтавщини поліцейські та рятувальники  продовжують спільну роботу щодо попередження населення про посилену відповідальність за випалювання сухої рослинності. Такі заходи обґрунтовані не тільки загрозою виникнення пожеж, але й небезпекою створення ситуацій, що під час війни можуть сприйматися органами правопорядку та рятувальниками як фактор інших загроз для населення, об’єктів і територій.

На жаль, не всі мешканці Полтавщини усвідомлюють ризики та загрози, які виникають під час самовільного спалювання сухостою. Так, 6 квітня, під час чергового спільного рейду інспекторів сектору поліцейської діяльності №1 (смт. Семенівка) Кременчуцького райуправління  поліції та рятувальників виявлено факт випалювання сухостою в селі Очеретувате, що на Семенівщині. На місці події поліцейські встановили, що самовільне випалювання рослинності та її залишків на цвинтарі територіальної громади здійснював місцевий мешканець. Працівниками ДСНС пожежа була ліквідована. Стосовно правопорушника складено адміністративні матеріали за частиною 1 статті 77 (Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння) Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, повідомив: «З початку березня поліцейські склали понад 60 протоколів за статтею 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). І це лише статистика поліції. Громадянам слід пам’ятати, що спалювати сухе листя або стерню під час війни заборонено. Адже протиправними діями вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці в регіоні! І за це доведеться відповідати за законами воєнного часу».

Нагадаємо, за випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6 120 гривень штрафу; для посадових осіб – від 15 300 до 17 тисяч гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 85 тисяч до 153 тисяч гривень штрафу або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, Кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.


Відділ комунікації поліції Полтавщини
(Фото - Кременчуцьке районне управління поліції)

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux