Від початку виборчої кампанії на Полтавщині поліція зареєструвала 183 повідомлення про ймовірні порушення у цій сфері

Вибори 2019

За даними управління превентивної діяльності, за весь період передвиборчих перегонів відносно порушників виборчого законодавства складено 34 адміністративних матеріали. 143 інформації, які надійшли до поліції від спостерігачів та громадян, не підтвердилися.

28 протоколів – за недотримання порядку виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації різних політичних партій без відповідних реквізитів (ч. 2 ст. 212-13 КУпАП). 


Три – за порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами (ст. 212-14 КУпАП). Серед задокументованих порушень у цій сфері також є 3 дрібних хуліганства (ст. 173 КУпАП). 

За цей період до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості щодо 5 ймовірних кримінальних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом. 

Нагадаємо, що 2 провадження відкриті за ймовірними фактами підкупу виборців (ст. 160 Кримінального кодексу України), що мали місце у Полтаві та Кременчуці; одне завідомо неправдиве повідомлення про підкуп виборців (за ст. 383), один факт ймовірного порушення авторського права при здійсненні  передвиборної агітації (ст. 176) та шахрайства (ст. 190). 

Керівник поліції області Андрій Замахін наголошує: «Поліція поза політикою. Наш пріоритет – мінімізація порушень у сфері виборчого законодавства та забезпечення правопорядку під час волевиявлення громадян. Усі повідомлення про ймовірні порушення у цій сфері підлягатимуть якісному документуванню і перевірці».

Відділ комунікації поліції Полтавської області

поліція
новини
вибори 2019