Які форми насильства існують та за якими маркерами їх можна визначити? Які права гарантовані кожній людині та дитині Конституцією України? Що потрібно робити у ситуації насильства та до кого звернутися за захистом порушених прав? На ці та багато інших, важливих для кожного запитань, поліцейські відповідають під час зустрічей з учнями закладів освіти, що проводяться в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства».
На Зіньківщині ювенальна інспекторка територіального підрозділу поліції навчала учнів молодших класів ліцею імені М.К. Зерова Зіньківської міської ради як протидіяти булінгу на прикладі лого-персонажів із серії ілюстрацій «Котики проти насильства», розроблених фахівцями Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради в рамках волонтерського проєкту у сфері запобігання насильству.
Разом з ліцеїстами розглянули та проаналізувати близько 20 картинок з різними життєвими ситуаціями та реакціями персонажів (котиків різних мастей, статусів та характерів), обговорили варіанти їх поведінки та роздуми на запропоновані теми.
Приклади таких суджень:
- котик не вживає нецензурну лайку;
- котик ніколи не підніме лапку на свою кицю;
- котики завжди захищають себе і своїх кошенят;
- котику неважливий твій статус;
- котик завжди прийде на допомогу;
- котики дружать з мишками.
Також офіцерка нагадала маленьким слухачам про правила дорожньої безпеки, акцентувавши на особливостях перетину пішохідного переходу в темний час доби та обов’язковому використанні світловідбивних елементів.
Більше інформації про світловідбивачі у відеопораднику поліції Полтавщини «Збережи життя – познач себе у темряві».
Відділ комунікації поліції Полтавщини
(За матеріалами відділення № 4 Полтавського райуправління поліції)
