Як запобігти трудовій експлуатації: представники міграційної поліції та Держпраці провели інформаційну кампанію
Працівники Управління міграційної поліції Полтавщини спільно з фахівцями Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці провели мобільні консультації з пасажирами залізничних вокзалів в межах реалізації Оперативного плану заходів щодо протидії торгівлі людьми ЕМРАСТ на 2024 рік. Нагадали про ризики, що існують при працевлаштуванні, та надали поради щодо належного оформлення трудових відносин.
Як пояснили в міграційній поліції області, питання забезпечення законного працевлаштування внутрішньо переміщених осіб не втрачає актуальності вже понад два роки. У зв’язку з інтенсивною міграцією людей працездатного віку, змушених через російську агресію шукати безпечний прихисток в інших регіонах України та навіть за кордоном, існують високі ризики втягнення їх у трудову експлуатацію.
Саме тому, з метою запобігання можливим загрозам, фахівці у сфері протидії торгівлі людьми продовжують проводити масштабні інформаційні кампанії для населення: поширюють пам’ятки з корисними контактами, маркерами безпеки та порадами.
Мета правоохоронців та фахівців Держпраці – дати людям максимум інформації, що допоможе їм вчасно визначити ознаки примусової праці та уникнути втягнення до трудового «невільництва».
Корисні посилання на інформаційні ресурси Держпраці:
До кого звернутися по допомогу, якщо запропонована робота викликає сумніви або ви стали жертвою примусової праці:
- 1547 – Урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
- 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (з мобільного чи стаціонарного) — Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (Ла Страда Україна)
- 527 (з мобільного) або 0 800 505 501 (з мобільного чи стаціонарного) — Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Відділ комунікації поліції Полтавщини
(ФОТО - управління міграційної поліції ГУНП)