В умовах війни поліція Полтавщини прикладає максимум зусиль щодо попередження та протидії злочинам проти довкілля. Про це під час брифінгу 29 червня повідомив очільник поліції області Євген Рогачов.
Зокрема, генерал поліції зазначив, що упродовж 6 місяців поточного року за фактом незаконного обігу деревини слідчими області всього розслідується понад 410 кримінальних проваджень, з яких 133 кримінальних провадження зареєстровано в цьому році. З них у 34-х провадженнях особам вже повідомлено про підозри.
«Лише у червні ми додатково зареєстрували 22 кримінальних правопорушення, у двох із яких особам повідомили про підозри у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 та 3 статті 246 ККУ «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу». На сьогодні скеровано до суду з обвинувальним актом 24 кримінальні провадження на понад 35 кримінальних правопорушень. Сума встановлених збитків від незаконної порубки лісу у закінчених розслідуванням кримінальних провадженнях за майже 6 місяців 2023 року становить понад 7 млн. грн. Наразі накладено арешт на майно правопорушників на суму понад 2 млн. грн та відшкодовано понад 130 тис. грн завданих збитків», - зазначив очільник Головуправління поліції області.
Крім того, головний поліцейський Полтавщини зазначив, що буквально наприкінці березня до суду також направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо 3 членів організованої злочинної групи, які причетні до 10 кримінальних правопорушень. Фігуранти вирубували дерева у захисних лісових насадженнях на території Полтавської області та надалі незаконно збували деревину. Своїми протиправними діями злочинна група завдала матеріальної шкоди майже на 900 тис. грн.
Окремо Євген Рогачов акцентував на важливості протидії браконьєрству на воді під час воєнного стану. Адже браконьєрство – це не тільки злочин проти довкілля, це – загроза для національної екологічної безпеки України.
«У поточному році нами викрито понад 100 фактів незаконного рибного промислу, 30 із яких викрито водною поліцією. Понад 70 кримінальних проваджень зареєстровані в період дії нерестової заборони.
У браконьєрів вилучено:
- понад 18 тисяч екземплярів свіжо-виловленої риби;
- близько 300 заборонених знарядь лову, серед яких: 15 кілометрів сіток, 22 павуки, 21 ятір, 5 екранів, понад 30 човнів та більш як два десятки транспортних засобів. До суду направлено 39 кримінальних проваджень відносно підозрюваних у незаконному добувному промислі. Завдана державі шкода перевищує 39 мільйонів гривень» - повідомив генерал.
Під час брифінгу очільник поліції області зупинився ще на одному напрямі, якому поліція приділяє чимало уваги – це недопущення забруднення або псування земель.
Від початку року у провадженні слідчих підрозділів поліції області за фактами забруднення або псування земель (стаття 239 ККУ) перебувало 57 кримінальних проваджень із них 18 зареєстровані у поточному році. Повідомлено про підозру 4 особам за вчинення 4 кримінальних правопорушень. Наразі до суду скеровано 4 обвинувальні акти, 2 з яких із угодою про визнання винуватості. У решті кримінальних проваджень слідчі дії тривають.
Також актуальним є попередження порушень правил охорони або використання надр, незаконного видобування корисних копалин (ст. 240 ККУ). Упродовж 6-ти місяців 2023 року у провадженні слідчих підрозділів ГУНП в Полтавській області перебувало 45 кримінальних проваджень за фактами порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин. З них зареєстровано у поточному році 6 кримінальних проваджень. Із загальної кількості розслідуваних кримінальних проваджень до суду скеровано 3 обвинувальні акти. Повідомлено про підозру 3 особам за вчинення 3 кримінальних правопорушень.
Робота в цьому напрямі триває на постійній основі у співпраці з іншими контролюючими правоохоронними відомствами.
Відділ комунікації поліції Полтавщини