Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Полтавщині поліцейські та рятувальники продовжують виявляти факти самовільного спалення рослинності
Опубліковано 21 березня 2023 року о 15:23

На території Полтавщини поліцейські та рятувальники  активізували спільну роботу щодо попередження пожеж та інформування  населення про посилену відповідальність за випалювання сухої рослинності. Такі заходи обґрунтовані кількістю виниклих пожеж останнім часом на відкритих територіях в Полтавській області.

 

За даними Головного управління ДСНС України у Полтавській області, 20 березня на території області рятувальники ліквідували 11 пожеж на відкритій території, внаслідок яких вигоріло понад 10 гектарів сухої рослинності. Правоохоронці встановлюють обставини надзвичайних подій та осіб, причетних до їх виникнення.   

Роман Ніколаєнко, начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини, повідомив: 

«На жаль, не всі мешканці Полтавщини усвідомлюють ризики та загрози, які виникають під час самовільного спалювання сухостою. Минулої доби, 20 березня, працівники відділення №2 Кременчуцького районного управління поліції спільно з інспекторами ДСНС провели рейд населеними пунктами міста Кременчук та Кременчуцького району. Під час заходів правоохоронцями виявлено близько десяти фактів порушення громадянами встановлених законодавством вимог правил пожежної безпеки та самовільне випалювання рослинності або її залишків. На порушників складені адмінматеріали. Профілактичні рейди триватимуть і надалі».

Нагадуємо громадянам, що спалювати сухе листя або стерню під час війни заборонено. Адже протиправними діями вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці в регіоні.

За випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень; для посадових осіб – від 15300 до 21 420 гривень.

За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення  суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі. 

А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.

Нагадаємо,  Поліція Полтавщини попереджає громадян про посилену відповідальність за випалювання сухої рослинності та сміття

Відділ комунікації поліції в Полтавській області

(ФОТО – Кременчуцьке райуправління поліції)




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux