Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Полтавщині відбулась міжвідомча нарада з питань домашнього та гендерно зумовленого насильства
Опубліковано 28 жовтня 2023 року о 12:00

В поліції Полтавщини відбулася міжвідомча нарада за участю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Під час зустрічі учасники обговорили алгоритм подальшої співпраці між державними службами та відомствами з протидії насильству, захисту прав та інтересів постраждалих від таких правопорушень.

 

Нарада відбулася під головуванням Андрія Федоренка, заступника начальника управління превентивної діяльності поліції Полтавщини. 

У робочій зустрічі взяли участь Ірина Москаленко, начальниця відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини, Артем Тесля, старший інспектор управління з особливих доручень обласної поліції, а також представники Управління патрульної поліції Полтавської області, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки, Департаменту охорони здоров’я, служби у справах дітей, обласного центру соціальних служб Полтавської обласної військової адміністрації, Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області, громадських та благодійних організацій.

Заступник начальника управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Андрій Федоренко зосередив увагу присутніх на низці аспектів, які потребують особливої уваги. Серед них: своєчасна реєстрація кримінальних правопорушень та реагування на випадки домашнього насильства, комплексна допомога постраждалим, а також посилення уваги до дітей, які стали свідками домашнього насильства.

«Ефективність протидії таким комплексним проблемам, як домашнє насильство та гендерно зумовлене насильство, безпосередньо залежить від координації усіх відповідальних сторін: поліції, органів державної влади, медиків та громадських організацій. Лише спільними зусиллями ми зможемо підвищити якість реагування та надання допомоги, забезпечити невідворотність покарання та побудувати систему, яка діятиме в інтересах людини» - сказав Андрій Федоренко.

Старший інспектор управління з особливих доручень обласної поліції Артем Тесля навів статистичні дані: «Упродовж цього року поліцейські Полтавщини відреагували на понад 8 тисяч повідомлень громадян з попередньою правовою кваліфікацією - домашнє насильство. За результатами проведених перевірок підтверджено понад 4 тисячі таких фактів. Загалом працівниками поліції задокументовано близько тисячі порушень, передбачених статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Слідчими поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом прокуратури, розпочато 97 кримінальних проваджень за статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України. На даний час на профілактичних обліках підрозділів превенції перебуває 4130 осіб, які вчинили домашнє насильство (3630 чоловіків, 497 жінок та 3 неповнолітніх. Наведена статистика свідчить про необхідність посилення наших зусиль у запобіганні та протидії цьому явищу».

На заході про проведену упродовж року роботу інформували Олена Панова, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА, Людмила Іванова, головний спеціаліст акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА, Марина Горьянова, начальниця притулку Благодійної організації «Світло Надії» та інші.  

Обговорили подальші практичні кроки для розв’язання наявних проблем. Зокрема, зупинилися на питанні щодо покращання взаємного інформування суб’єктів про факти насильства, належного забезпечення потерпілих безоплатною правовою допомогою, посилення роботи із протидії домашньому насильству проти дітей. 

Узагальнюючи результати робочої зустрічі Андрій Федоренко подякував учасникам міжвідомчої наради за посилення консолідації зусиль на цьому напрямі роботи. Окремо відзначив важливу роль представників громадських організацій, які надають постраждалим тимчасовий прихисток, правову, соціальну та психологічну допомогу. 

Наприкінці учасники наради домовилися про подальшу ефективну міжвідомчу комунікацію задля надійного захисту людей, які потерпають від насильства. 

Шановні громадяни!

Якщо ви постраждали від домашнього чи гендерно зумовленого насильства, або вам відома інформація про особу, відносно якої вчиняється насильство, не зволікайте та інформуйте поліцію за номером 102, або на безкоштовну національну «Гарячу лінію» з протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 чи на короткий номер 116-123, 15-47. Також можете скористатись поліцейським чат-ботом #ДійПротиНасильства (@police_helpbot), який надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні. 

Також інформуємо, що в Полтаві, Кременчуці та Лубнах працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

Контактні телефони:

* у Полтаві: 050-730-09-93 або 067-610-58-02; 

* у Кременчуці 0976432968 або 0662500133; 

* у Лубнах та Ромоданівській громаді Миргородського району – 0503885477.

Відділ комунікації поліції Полтавської області

(За інформацією Кременчуцького райуправління поліції)




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux