Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
У тергромадах Полтавщини поліцейські інформують населення про юридичні наслідки самовільного випалювання сухостою в умовах війни
Опубліковано 22 березня 2022 року о 17:33

Поліцейські спільно з рятувальниками продовжують проводити спільні рейди, спрямовані на інформування населення про екологічні та юридичні наслідки самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності.

Щоденно правоохоронці спілкуються із головами територіальних громад області, вивчають стан справ на території обслуговування.

Проте, в окремих населених пунктах поліція продовжує фіксувати факти порушення заборони місцевими мешканцями.

Євген Рогачов, начальник поліції Полтавщини, зазначив: «Працівники управління превентивної діяльності поліції Полтавщини за минулу добу виявили шістьох правопорушників, які самовільно спалювали сухостій. Відносно них складені адміністративні матеріали, які направлені на розгляд адміністративним комісіям. Закликаємо громадян не ігнорувати заборону самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності, адже пожежі завдають непоправної шкоди екосистемам,  а також створюють небезпечну ситуацію, яка під час війни може сприйматися правоохоронцями як фактор інших загроз для населення, об’єктів і територій. Нагадую, що за такі правопорушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність».  

Довідково.

За знищення чи пошкодження вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачена кримінальна відповідальність – ст. 245 Кримінального кодексу України.

Слід зазначити, що знищення або пошкодження лісових насаджень вогнем охоплює як підпал, так і порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки у лісах (зокрема, розведення багаття у невстановлених місцях, заправка в лісах транспортних засобів пальним тощо).

Вид і розмір кримінального покарання залежить від наслідків. Це може бути штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Протиправні дії, що спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Нагадаємо, поліція спільно з рятувальниками посилили контроль за дотриманням заборони щодо самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності.

Відділ комунікації поліції Полтавської області
(За інформацією Управління превентивної діяльності поліції Полтавщини)

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux